خرید ملک در کشور ترکیه با 700 میلیون تومان

News
پنجشنبه 18 اسفند 1401

در سال های اخیر خرید ملک در ترکیه توسط ایرانی ها بسیار رونق یافته و برخی از محله های شهرهای بزرگ مانند استانبول، آنکارا، آنتالیا و... پر از صاحبان ساختمان های اهلیت ایرانی هستند. یکی از سوالاتی که مدام ایرانیانی که هنوز ملکی را در این کشور نخریده اند, می پرسند این است که آیا می توان با 700 میلیون تومان یا ارقام مشابه در ترکیه خانه خرید؟ که پاسخ به این سوال را در این مقاله به طور کامل پاسخ داده ایم.

 

چگونه می توان در ترکیه با ۷۰۰ میلیون تومان خانه خرید؟

اگر روش های مهاجرت و اخذ اقامت در ترکیه را شنیده باشید، باید بدانید که برای اخذ اقامت دائم در کشور ترکیه و اخذ تابعیت این کشور باید ملکی با قیمت حداقل 250 خریداری کنید. در هر صورت می توان گفت که با خرید ملکی به ارزش حداقل 250 هزار دلار، در صورت عدم وجود مشکل، این شانس را خواهید داشت که برای خود و اعضای خانوادهتان اقامت دائم ترکیه را دریافت کنید. اما در شرایط دیگر، وقتی مبالغ کمتری مانند 700 میلیون تومانی که صحبت کردیم دارید، خرید آپارتمان در ترکیه می تواند برای شما مناسب بوده باشد. لازم به ذکر است که حتی در چنین شرایطی نیز می توانید در ترکیه و البته در محله های ارزان تری آپارتمان را انتخاب و خریداری نمائید.

چه کسانی قادرند در ترکیه اقدام به خرید خانه کنند؟

طبیعتا برای خرید خانه در ترکیه به بودجه مناسب و کافی نیاز دارید که البته دولت ترکیه نیز به نام مالک در این کشور به خارجی ها تسهیلاتی می دهد. از دلایلی که خارجی ها به خصوص ایرانی ها برای خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان دارند می توان به امکانات ملکی مانند امنیت و امنیت بالا، امکانات رفاهی و دسترسی به وسایل نقلیه عمومی، فروشگاه های مختلف و ... اشاره کرد اما واقعا چه کسی می تواند در ترکیه با چنین مبلغی خانه بخرد؟ افرادی که می توانند در ترکیه خانه بخرند معمولا به 3 دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • دسته اول

اینها افرادی هستند که تمکن مالی کافی دارند و قیمت ملک در ترکیه برای آن ها هزینه زیادی ندارد. دلیل خرید آپارتمان در ترکیه توسط این افراد سرمایه گذاری، اخذ تابعیت ترکیه و یا خرید خانه صرفا برای مسافرت و تعطیلات می باشد.

 • دسته دوم

دسته دوم افرادی هستند که به روش های مختلف و با اهداف متفاوت به ترکیه مهاجرت کرده و یکی از مهم ترین دلایل آن حضور در ترکیه و ایجاد شغل برای شهروندان ترکی می باشد. در این صورت فرد به درآمد ثابتی دست یافته و سپس با خرید ملک در ترکیه تصمیم به ادامه زندگی در این کشور را می گیرد.

 • دسته سوم

همانطور که می دانید خرید خانه در ترکیه با اعتبار یا بازپرداخت امکان پذیر است و افراد این دسته از این روش ها برای خرید خانه در ترکیه استفاده می کنند. البته این موارد نیز شرایط خاصی را می طلبد و این بدان معناست که شما باید یک منبع درآمد داشته باشید و ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه ها را دارید.

پس به عبارتی می توان با 700 میلیون تومان خانه در ترکیه خرید، هم می توانید به صورت قسطی پرداخت نمائید. قبلا در مورد خرید خانه 100 میلیون تومانی در ترکیه گفته بودیم که با وجود این نوسانات شدید ارز و گران شدن خانه ها در ترکیه اکنون امکان پذیر نیست اما ناامید نباشید. با این قیمت می توانید خانه ای اجاره کنید و با کار در ترکیه برای خرید خانه بهتر درآمد کسب نمائید.  

چه کسانی قادرند در ترکیه اقدام به خرید خانه کنند؟

اقامت با خرید خانه در ترکیه 700 میلیون تومان

قطعا این روش منجر به اخذ اقامت ترکیه نیز می شود اما این در صورتی است که تکنیک های مهاجرت ترکیه را به خوبی بلد باشید و به درستی از آن ها استفاده نمائید. در این صورت مطمئن باشید با خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان می توان اقامت هم گرف و  در این صورت باید محله های ارزان تری را هدف قرار داده که شانس خرید یک آپارتمان مناسب برای شما با قیمت حدود 700 میلیون تومان وجود دارد. در این صورت با خرید چنین آپارتمانی می توانید برای اقامت یک ساله یا کوتاه مدت ترکیه اقدام کنید و با تمدید آن برای مدت 5 سال در نهایت می توانید برای اقامت دائم، پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام کنید.

هنگام خرید ملک در ترکیه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

در هنگام خرید خانه در ترکیه ابتدا باید انتخاب کنید که می خواهید در کدام شهر زندگی کنید یعنی استانبول، ازمیر، آنتالیا، آنکارا یا آنالیا را می خواهید انتخاب کنید؟ برای خرید ملک در ترکیه باید بدانید که شرایط هر شهر برای خرید ملک, هزینه هایی را به همراه دارد و به همین خاطر باید به این موضوع توجه زیادی کنید. در ادامه شما عزیزان با سوالات و نکات مهم خرید ملک در ترکیه بیشتر آشنا می کینم که عبارتند از:

هنگام خرید ملک در ترکیه چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

 • مکان انتخابی شما ساحلی است یا در شهرمی باشد؟
 • در اطراف محل سکونت شما چند مرکز تجاری، آموزشی و درمانی وجود خواهد داشت؟
 • مراقب باشید با کدام فروشنده قرارداد خرید ملک می بندید و آیا پس از خرید ملک، فرد مورد نظر خانه را به نام شما واگذار می کند یا نه؟
 • اگرچه قوانین و سیستم های خاصی در ترکیه در این زمینه وجود دارد، اما اگر به خوبی از آن ها استفاده کنید مشکلی نخواهید داشت.
 • آیا محل زندگی شما مانند یک شهر مدرن بوده یا یک مجتمع آپارتمانی تاریخی و قدیمی یا یک آپارتمان معمولی است؟
 • مدرسه، مهدکودک، زمین ورزشی، استخر سرپوشیده و ... چقدر به محل زندگی شما نزدیک است.
 • خانه شما چقدر به بزرگراه، فرودگاه، مرکز شهر، مراکز خرید، دانشگاه و مترو نزدیک می باشد.
 • ملک در منطقه ای است که ممکن است در آینده توسعه یابد و اگر بخواهید خانه خود را نقل مکان کنید یا بفروشید با مشکل مواجه خواهید شد یا خیر؟

سخن پایانی

برای اینکه بتوانید با این مقدار پول یعنی 700 میلیون تومان بهترین املاک را بخرید، توصیه می کنیم قبل از تصمیم به خرید خانه در ترکیه با 700 میلیون تومان با یک مشاور املاک حرفه ای و مطمئن در ترکیه مشورت کرده و با مشاهده چنین مبالغی بهترین گزینه ها را بیابید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با گروه های هومز به نشانی اینترنتی https://hihomes.org/ مراجعه کرده و سوالات خود را در این مورد از ما بپرسید.

 

 

کپی رایت @ Hihomes. طراحی و توسعه توسط Rigel.ir