5 شهر باستانی که باید در آنتالیا ترکیه ببینید

News
یکشنبه 11 اردیبهشت 1401

 

اولین باری که اسم آنتالیا را می شنوید، احتمالا به یاد سواحل زیبا، آفتاب درخشان، هتل های پنج ستاره و سپری کردن زمانی عالی در طول تابستان می افتید.

اجازه بدهید به شما بگویم که آنتالیا نه فقط از آب و هوای عالی بلکه مکان های دیدنی و شهرهای باستانی جذاب هم برخوردار است ؛ پایه گذاری تمدن های زیاد در آنتالیا برکسی پوشیده نیست.

آنتالیا نه تنها میزبان 14 میلیون توریست در تابستان است بلکه ساختمان ها و شهرهای کهن و همچنین زیبایی طبیعی را در خود جای داده است.

بنابراین اگر قصد سیاحت و یادگیری بیشتری در خصوص شهر آنتالیا را دارید راهنمای شما اینجاست  شما با استفاده از خدمات سایت Hi Homes  به راحتی میتوانید کل ترکیه را بگردید و از سفر خود لذت ببرید.

معبد آپولو

اجازه دهید با شهر ساید شروع کنیم که شهری شگفت انگیز در آنتالیا است. ساید یک شهر کهن یونانی است و امروزه بعنوان یکی از مشهورترین تفریحگاه ها در آنتالیا است. این شهر دیرینه در قرن هفتم قبل از میلاد مسیح تاسیس و بعدها به واسطه موقعیت جغرافیایی و زیبایی طبیعی یکی از مهمترین شهرها گردید. این شهر میزبان تمدن های زیادی بوده است و حتی اسکندر مقدونی این شهر را در 333 قبل از میلاد مسیح اشغال کرد. مناظر زیبا و طبیعت شگفت انگیز زیادی در این شهر وجود دارد، اما یکی از پربازدیدترین مکان ها معبد آپولو است. این معبد نه تنها یک معبد کهن شگفت انگیز است، بلکه جایی است که آنتونی با کلئوپاترا ملاقات کرد. این معبد به این عنوان شناخته شده است که آنتونی آن را به نشانه عشق و سرسپردگی خود به کلئوپاترا تقدیم کرد. معماری این معبد باشکوه به قرن دوم بعد از میلاد مسیح باز می گردد و در مقایسه با معابد دیگر که دارای یک جفت ستون کرینتی عظیم (که بدنه ی آن باریک و دارای شیارهای طولی بود و سرستونی به شکل ناقوس وارونه داشت که با طرح برگ های آکانتوس تزئین شده بود) بودند، بسیار برجسته تر و شگفت انگیزتر است و البته به افتخار آپولو؛ خدای نور و موسیقی ساخته شده است. شما حتما باید از آن بازدید کنید!

آسپندوس Aspendos))

آسپندوس یک شهر باستانی یونانی-رومی در سریک، آنتالیا است. این شهر باستانی زیبا به آلانیا نیز بسیار نزدیک است. طبق افسانه های یونانی، این شهر توسط مهاجران  Argive(مربوط به شهر باستانی آرگوس (به ویژه در هومر) یونانی) که پس از جنگ تروا از آتن به پامفیلیا آمدند، تأسیس شد.

آسپندوس با تماشاخانه رومی خیره کننده، که بهترین تماشاخانه محفوظ شده در ترکیه است، شهرت زیادی دارد که امروزه یکی از پربازدیدترین مکان ها برای تماشای تئاتر رومی باشکوه است. جشنواره های بسیاری در این تئاتر، هم توسط انجمن های هنری و هم توسط دولت ترکیه در راستای فعالیت های بین المللی برگزار می شود. تئاتر در آسپندوس بهترین و کامل ترین تئاتر رومی است که تاکنون ساخته شده است. دارای 21 ردیف صندلی در بالا و 20 ردیف در پایین است. ثروتمندان در طبقه پایین و فقرا در طبقه بالا می نشستند. پله های وسیعی برای پاسخگویی به مخاطبان ساخته شد. زنان معمولا در ردیف های بالایی زیر گالری ها می نشستند. این تماشاخانه ظرفیت 20.000 تماشاگر را دارد.

فاسلیس ( (Phaselis

فاسلیس Phaselis یک شهر یونانی و رومی باستانی است که بسیار نزدیک به کمر (Kemer)، آنتالیا است. این شهر باستانی باشکوه بین کوه های بی (Bey) و پارک جنگلی ملی المپوس قرار دارد. این شهر باستانی اطراف خط ساحلی از دریا قابل دسترسی است. فاسلیس در سال 690 قبل از میلاد مسیح در مرز بین لیکیا و پامفیلیا توسط مهاجرین یونانی تأسیس شد. این شهر به دلیل موقعیت جغرافیایی که داشت بسیار پررونق بود و پیوندهای تجاری آن تا مصر امتداد داشت. فاسلیس توسط تمدن های بسیاری اداره می شد و امروزه ویرانه های این شهر باستانی هر کسی را که از بقایای باستانی آن بازدید می کند مجذوب و شیفته خود می نماید. این مکان همچنین دارای سه خلیج کوچک است که آن را به مکانی عالی برای شنا به همراه سواحل زیبا تبدیل می کند.

زانتوس(Xanthos)

شهر باستانی زانتوس در کاش، آنتالیا است. این شهر باستانی زیبا به خاطر داستان و خرابه هایش معروف است. زانتوس پایتخت لیکی ها بود که قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. به دلیل ارزش باستان شناسی، این مکان شگفت انگیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. در اینجا می‌توانید مقبره‌های صخره‌ای، تابوت‌ها و مقبره‌های یادبودی را ببینید که با معماری سنتی و تأثیر یونانی ساخته شده‌اند. همچنین می توانید تماشاخانه آن را نیز بازدید کنید. ظرفیت آن 2200 نفر است و در دوره هلنیستی ساخته شده و در دوره روم بازسازی شده است. صحنه این تماشاخانه دارای ویژگی های دوره روم است.

ترمسوسTermessos) )

و آخرین شهر ترمسوس است. ترمسوس یکی از بهترین شهرهای باستانی محفوظ شده ترکیه است که توسط سولیم ها که هومر در ایلیاد از آنها نام برده، تأسیس شده است. این یکی از مکان هایی است که اسکندر مقدونی در 333 قبل از میلاد نتوانست آن را فتح کند. رسیدن به این شهر کمی چالش برانگیز است و همین دلیلی است که اسکندر مقدونی نتوانست آن را فتح کند. برای رسیدن به شهر رای رسیدن به شهر، می‌توانید از طریق پارک ملی Güllük Dağı به قسمت های پایینی شهر بروید و سپس برای دیدن برخی از ویرانه‌های بلندتر، باید از صخره‌ها و بوته‌ها بالا بروید. اما به من اعتماد کنید، ارزشش را دارد. وقتی به بلندترین خرابه ها برسید، مجذوب تئاتر کهن و مناظر باورنکردنی آن از قله ی کوه های اطراف خواهید شد.

کپی رایت @ Hihomes. طراحی و توسعه توسط Rigel.ir