آسان ترین راه ثبت شرکت رسمی در ترکیه 2022 | Hi Homes

ثبت شرکت رسمی در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

پس از ایجاد نوع کسب و کار مورد نظر، نظیر (شرکت هایی با مسئولیت محدود، شرکت های سهامی، شرکت های فرماندهی، شرکت های جمعی یا تضامنی تجاری)، فرآیند ثبت شرکت بیش از یک هفته طول نمی کشد.

سرمایه گذار خارجی نیز باید قبل از شروع کار از مقدار مشخصی سرمایه بهره مند شود.

برای مثال، شرکت با مسئولیت محدود به حداقل سرمایه سهام 10000 TRY نیاز دارد، در حالی که شرکت سهامی باید حداقل 50000 TRY سپرده گذاری کند.

متخصصان و مشاوران تیم (Hi Homes) در ترکیه می توانند در رابطه با کلیه مراحل مورد نیاز در فرآیند ثبت شرکت در ترکیه کمک ارائه دهند و همچنین می توانند به شما کمک کنند تا اسناد را به مقامات ترکیه ارسال کنید.

نحوه ثبت کسب و کار جدید در ترکیه

شرکت‌های خارجی که می‌خواهند کسب‌وکار خود را در ترکیه راه‌اندازی کنند، باید قبل از شروع فعالیت، چند مرحله را طی کنند.

این مراحل عبارتند از:

 

1- انتخاب نوع شرکتی که می خواهند تأسیس کنند و اسناد تأسیس طبق قانون شرکت ها تنظیم و محضری شود.

2- افتتاح حساب بانکی شرکت و واریز سرمایه مقرر در قانون به حساب افتتاح شده

3- مدیران شرکت را طبق قانون تعیین کند.

4- تسلیم اسناد تاسیس و مشخصات سهامداران و مدیران به دفتر ثبت تجارت.

5- دریافت شماره مالیات و مالیات بر ارزش افزوده و همچنین ثبت نام برای اهداف تامین اجتماعی در اداره مالیات.

مشاوران ما می توانند در روند افتتاح و ثبت یک کسب و کار در ترکیه کمک کنند.

مدارک مورد نیاز برای افتتاح شرکت در ترکیه

یکی از مهمترین مراحل افتتاح شرکت در ترکیه، تهیه مدارک مورد نیاز برای ثبت کسب و کار در اداره ثبت تجارت می باشد.

مجموعه اصلی اسنادی که باید تنظیم و محضری شود، اساسنامه شرکت است که باید شامل کلیه مشخصات سهامداران - نام آنها، محل سکونت آنها، سهم آنها در سرمایه شرکت و تعداد سهام باشد.

همچنین اساسنامه باید حاوی اطلاعاتی درباره مدیران شرکت از جمله نام آنها، نحوه انتصاب و ابطال آنها و وظایف و تعهدات آنها باشد.

در همان سند باید نام تجاری شرکت تُرک، آدرس آن در این کشور و شرح موضوع فعالیت به وضوح ذکر شود.

همچنین اساسنامه می تواند شامل بندهای دیگری در خصوص اصلاحات و روش های حل اختلاف در صورت بروز مشکل بین سهامداران باشد. بسیار مهم است که اساسنامه مطابق با مفاد قانون تجارت تنظیم شود.

اگر شما یک کارآفرین خارجی هستید و می خواهید در این کشور شرکت افتتاح کنید، موسسه حقوقی (Hi Homes) در ترکیه می تواند در تهیه این مدارک به شما کمک کند.

نکته مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که در مورد راه اندازی یک شرکت انفرادی، باید یک فرم درخواست ساده در ثبت تجارت ثبت شود. در مورد شرکت های مشارکتی که در ترکیه به عنوان شرکت های فرماندهی شناخته می شوند، سند مشارکت اساس ایجاد آنها است.

سهامداران یک شرکت در ترکیه

سهامداران مؤسسان شرکت یا بهتر است بگوییم صاحبان کسب و کار هستند. این افراد می توانند اشخاص حقیقی یا شرکتی باشند و دارای حقوق و وظایف مختلفی در شرکت باشند.

حداقل تعداد سهامدارانی که یک شرکت ترکیه ای می تواند داشته باشد در شرکت های خصوصی و دولتی یک نفر است. این افراد می توانند شهروندان یا ساکنان ترکیه باشند.

با این حال، خارجی ها نیز می توانند به عنوان سهامداران انحصاری در هنگام افتتاح یک شرکت در این کشور عمل کنند.

یکی از وظایف اصلی سهامداران، مشارکت در سرمایه شرکت است. بر اساس مشارکت آنها، آنها حقوق کمتر یا بیشتری در شرکت به دست خواهند آورد. بزرگترین مزیت سهامداران این است که مسئولیت آنها در قبال بدهی ها و سایر تعهدات شرکت محدود به مقدار پولی است که در شرکت با مسئولیت محدود در شرکت سرمایه گذاری کرده اند. در مورد شرکت های تضامنی، نقش سهامداران توسط شرکا یا اعضا تکمیل می شود.

مدیریت شرکت در ترکیه

یکی از مهمترین نقش ها در یک شرکت ترکیه ای بر عهده مدیران آن شرکت است. سهامداران موظفند حداقل یک مدیر شرکت را در مورد شرکت خصوصی تعیین کنند.

هیئت مدیره باید مدیریت یک شرکت دولتی در ترکیه را تضمین کند. همین نوع شرکت باید حداقل یک حسابرس منصوب داشته باشد.

در مورد شرکت های خصوصی، حسابرس مستقل خواهد بود و تنها زمانی فراخوانده می شود که اسناد مالی واحد تجاری نیاز به حسابرسی داشته باشد. لازم به ذکر است که صرف نظر از نوع شرکت، حداقل یکی از سهامداران باید مدیر شرکت باشد. نقش مدیر را شرکت دیگری نیز می تواند با شرایطی انجام دهد که شخص حقیقی را به عنوان نماینده شرکت تعیین کند.

نام تجاری و آدرس قانونی هنگام افتتاح یک شرکت در ترکیه

اولین قدم برای ثبت کسب و کار در ترکیه، یافتن نام تجاری مناسب برای کسب و کار است. نام باید منحصر به فرد باشد و نباید توهین آمیز باشد. برای اینکه نام شرکت منحصر بفرد باشد، متقاضی می تواند 3 نام مختلف را برای اعتبار سنجی ثبت کند که از بین آنها نام مناسب را بر اساس نیاز شرکت انتخاب می کند.

به سرمایه گذاران یادآوری می کنیم که دفاتر شعب باید نامی مشابه با شرکت مادر داشته باشند. یکی دیگر از ملزومات مهم برای اینکه این شرکت به عنوان یک تجارت مقیم ترکیه در نظر گرفته شود، داشتن یک آدرس محلی است. آدرس ثبت شده باید در شهری باشد که شرکت در آن فعالیت می کند. برای این منظور می توانیم در خدمات دفتر مجازی کمک کنیم.

استخدام پرسنل در ترکیه چقدر آسان است؟

اگر شرکت تازه تاسیس در ترکیه علاقه مند به استخدام پرسنل خارجی باشد، این روش فقط در شرایطی انجام می شود که برای کارمندان خارجی مجوز کار صادر شده توسط مقامات ترکیه را دریافت کنند.

تنها یک راه برای دریافت مجوز کار برای کارمندان خارجی وجود دارد ؛ آن هم درخواست از وزارت کار در کشور مقیم از طریق سفارت ها یا کنسولگری های ترکیه امکان پذیر است.

مدارک لازم برای کنسولگری یا سفارت ترکیه به شرح زیر است:

گذرنامه متقاضی که باید در مدت اعتبار خود باشد.

درخواست ویزای کار که در آن زمان به متقاضی تحویل داده می شود.

یک عکس اخیر در اندازه پاسپورت؛ و یک نسخه از قرارداد کار - کارفرمای آینده باید را ارسال کند.

نامه تکلیف، که انتصاب کارمند آینده را تأیید می کند.

در شرایطی که یک شرکت یک کارمند خارجی استخدام می کند، کارفرمای ترکیه باید درخواست آنلاین و مدارک زیر را به وزارت کار و تامین اجتماعی ارائه کند:

نامه درخواست مجوز کار ؛ فرم درخواست پرسنل خارجی ؛ ترازنامه؛ آخرین صورت سود/زیان

درخواست آنلاین کارمند خارجی برای شرکت خود ، باید حداکثر ظرف ده روز کاری به کنسولگری ترکیه ارسال شود.

طبق مقررات مربوط به استخدام اتباع خارجی در چارچوب سرمایه گذاری مستقیم خارجی، کارمندان خارجی می توانند در ترکیه استخدام شوند.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی به شرکت هایی اطلاق می شود که در ترکیه یا شعبه یک شرکت خارجی تاسیس شده اند.

طبق قانون شماره 4875، شرکتی که در ترکیه تأسیس شده است می‌تواند پرسنل خارجی استخدام کند تا زمانی که سهامداران خارجی دارای حداقل 1,062,691 TRY از سرمایه شرکت باشند.

موسسه حقوقی (Hi Homes) میتواند اطلاعات بیشتری در مورد مقررات تنظیم شده در این قانون به شما ارائه دهد.

مهمترین نقاط مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی چیست؟

نقاط اصلی مورد علاقه سرمایه گذاران خارجی توسط سه منطقه سرمایه گذاری ویژه بزرگ نشان داده می شود:

مناطق آزاد (20 منطقه به ویژه برای افزایش تعداد سرمایه گذاری های صادراتی با معافیت 100 درصدی عوارض گمرکی، مالیات بر درآمد شرکت ها برای شرکت های تولیدی، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر درآمد بر حقوق پرسنل برای شرکت هایی که حداقل 85 درصد صادرات دارند. کالاهای تولید شده در اینجا، امکان واریز کالا به صورت رایگان به صورت نامحدود و با امکان انتقال سود به خارج از کشور و ترکیه).

مناطق صنعتی سازمان یافته (276 منطقه با هزینه کم گاز طبیعی، آب، مخابرات، بدون مالیات شهرداری برای ساخت و ساز یا پسماند جامد - آخرین مورد، در صورت عدم بهره مندی منطقه از خدمات شهرداری، بدون مالیات بر ارزش افزوده برای تملک زمین، معافیت از حقوق املاک به مدت پنج سال از زمان ساخت و ساز)؛

مناطق توسعه فناوری (50 منطقه با معافیت های عمده تا سال 2024 در مالیات بر شرکت و درآمد بر درآمد حاصل از توسعه نرم افزار، مالیات بر ارزش افزوده بر فروش برنامه های کاربردی نرم افزار، حقوق پرسنل تحقیق و توسعه - اما بدون بیش از 10٪ از تعداد کارکنان)؛

در حال حاضر، تنها 34 منطقه توسعه فناوری فعال هستند، در حالی که بقیه هنوز در دست ساخت هستند. همچنین باید بدانید که یک صنعت بسیار توسعه یافته در ترکیه کاشت مو است.

این بخش تجاری برای سرمایه گذاران بسیار رقابتی و جذاب است، زیرا مشتریان زیادی وجود دارند که به این نوع خدمات زیبایی پزشکی نیاز دارند.

 

 

سایر مشوق های ارائه شده به سرمایه گذاران خارجی توسط معاهدات مالیات مضاعف (که امکان پرداخت مالیات های مشابه را در کشور محل اقامت و ترکیه فراهم می کند) و موافقت نامه های تجارت آزاد (امضا شده با آلبانی، بوسنی و هرزگوین، شیلی، کرواسی، مصر، گرجستان، ایسلند، اسرائیل، اردن، لبنان، لیختن اشتاین، موریس، مقدونیه، مونته نگرو، مراکش، نروژ، فلسطین، صربستان، کره جنوبی، سوئیس، سوریه، تونس) که اجازه تجارت بدون مالیات گمرکی بین هر یک از این کشورها و ترکیه را می دهند.

همچنین در صورت تمایل به خرید ملک در ترکیه می توانیم به شما کمک کنیم.

هزینه افتتاح یک شرکت در ترکیه چقدر است؟

افتتاح یک شرکت در ترکیه گران نیست، با این حال، صاحب کسب و کار باید هزینه های ثبت شرکت، هزینه های دفتر اسناد رسمی و افتخاری شرکت حقوقی ترکیه ای را که رویه را انجام می دهد (در صورت انتصاب) در نظر بگیرد.

راه اندازی کسب و کار در ترکیه چقدر طول می کشد؟

راه اندازی یک شرکت در ترکیه حدود 3 هفته طول می کشد. این رویه در مورد شعبه های دیگر شرکت شما بیشتر طول می کشد. اگر به اطلاعات بیشتری در مورد رویه های اعمال شده توسط مقامات ترکیه در تاسیس یک شرکت نیاز دارید، لطفا با تیم های هومز (Hi Homes) در ترکیه تماس بگیرید. ما می توانیم با خدمات ثبت شرکت شخصی در ترکیه به شما کمک کنیم.

کپی رایت @ Hihomes. طراحی و توسعه توسط Rigel.ir