اخذ اقامت دائم و موقت ترکیه

اخذ اقامت موقت و دائم ترکیه

اقامت در ترکیه

کشورترکیه را دوست دارید و می خواهید آن را تبدیل به خانه خود کنید؟ پس باید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید.

همینجا برترین نکات و راهنمایی های سایت های هومز (Hi Homes) برای درخواست اجازه اقامت ترکیه هستند و دفاتر محلی ما در سراسر ترکیه می توانند به شما در روند گرفتن اقامت کمک کنند.

اخیرا کسانی که به دنبال زندگی جدیدی هستند ؛ به فکر مهاجرت و اقامت در کشور ترکیه هستند رو به افزایش است دلایل مختلفی وجود دارد که افراد به کشور ترکیه مهاجرت می کنند ، از جمله فرصت های شغلی بهتر، حقوق بالاتر، استاندارد زندگی بالاتر و حمایت دولت از کارکنان است ؛ این کشور هنگام سنجش کیفیت زندگی، مراقبت های بهداشتی، اجتماعی، فیزیکی و امنیت مالی که به شهروندان و ساکنان خود ارائه می دهند، بهترین میباشد.

ما در این مقاله به شما توضیحات لازم درمورد اقامت دائم و کوتاه مدت ترکیه و هر آنچه که نیاز است بدانید را ارائه میدهیم و همچنین برای درک بیشتر شما توضیح مختصری درباره شیوه های گرفتن اقامت در کشور ترکیه را میدهیم.

قبل از هرچیزی اول باید درمورد اینکه اقامت دائم چیست ؟ و چه تفاوت هایی با اقامت موقت دارد؟ بحث کنیم :

اقامت بلند مدت و کوتاه مدت دو مبحث جدا از هم هستند ، که به هم مرتبط هستند ولی به هیچ وجه نمیشود این دو را یکی دانست.ابتدا موضوع اقامت در ترکیه را موشکافی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

دریافت پاسپور ترکیه در کمتر از 3 ماه

برگه اقامت در ترکیه مجوزی است برای اقامت بیش از سه ماه در ترکیه برای اهدافی مانند اسکان، کار یا تحصیل یا ...

اقامت اگر بصورت درست و صحیح صورت بگیرد میتواند سر انجام به اقامت دائم و گرفتن شهروندی و پاسپورت ترکیه منجر شود. اگر شما به عنوان یکی از شهروندان آن شهر شناخته شوید و اقامت دائم بگیرید میتوانید به مزایایی همچون : داشتن بیمه، تحصیل رایگان ، افتتاح حساب بانکی و همچنین با داشتن پاسپورت ترکیه میتوانید به کشور های همسایه که نیاز به ویزا ندارند تردد کنید.

از آنجایی که کشور ترکیه با ایران ارتباط دوستانه دارد شما میتوانید بدون اخذ ویزا به کشور ترکیه تردد کنید و به مدت حداکثر 90 روز در کشور ترکیه اقامت توریستی داشته باشین ؛ ولی برای کارهای دیگری مانند : کار و تحصیلات شما مستلزم دریافت اقامت ترکیه هستین و به اقامت هایی که مدت آن ها حدودا یکسال است اقامت موقت میگویند ولی به اقامت طولانی مدت یا بهتره بگیم نا محدود اقامت دائم می‌گویند.

ولی اگر شما قصد اقامت دائم یا اقامت موقت در کشور ترکیه را دارید بهتر است اول درمورد زندگی و کار و فرهنگ این کشور تحقیقات لازم را بکنید سپس اقدام به اخذ اقامت در ترکیه کنید .

کشورترکیه به دلیل همسایگی با کشور های اروپایی و آسیایی ترکیبی از سبک زندگی اروپایی و آسیایی است همچنین به دلیل مجاور بودن با کشور ایران برخی از فرهنگهای این کشور نیز شباهت به ایران دارد ولی از یک طرف نیز مجاور بودن با کشور های اروپایی سبک زندگی آن ها را نیز دارد.

مزایای شهروندی ترکیه

مزایای داشتن اقامت های دائم و موقت در ترکیه

مزایای اقامت ترکیه نسبت به بقیه کشور ها بیشتر است یعنی شما از امکانات و اختیارات بیشتری برخوردار هستید.

1. اخذ ساده تر و سریع اقامت در ترکیه

2. ممکن بودن اخذ پاسپورت و اقامت دائم

3.امکان دریافت وام های کوتاه مدت با سود کم

4.امکان تحصیل کودکان شما در مدارس بین المللی

5. خرید خودرو های بروز به صورت اقساط و بدون مالیات

6.راحتی در دریافت ویزای دیگر کشورها مانند:کانادا ، امریکا، انگلستان ، برای کسانی که اقامت دائم در کشور ترکیه دارند.

7. استفاده از قیمت پایین و کیفیت بالایی اجناس ترکیه

8. دریافت مجوز کسب و کار ( در طی یک هفته)

9. شروع به کار کردن با دو برابر حقوق ایران

10. بهره وری از آموزش های رایگان یادگیری زبان ترکیه

11. حضور در ترکیه بدون هیچ چون و چرایی

چه کسانی به مجوز اقامت ترکیه نیاز دارند ؟

هر فردی که به قصد اقامت بیش از سه ماه در این کشور به ترکیه نقل مکان می کند، پس از ورود باید مجوز اقامت ترکیه را دریافت کند. بدون اجازه اقامت، اقامت شما در ترکیه غیرقانونی تلقی می شود.

روال اخذ اقامت در ترکیه

پیش از آنکه شما اقامت ترکیه را بگیرید اول باید با انواع اقامت آشنا شوید، چراکه اولین قدمی که برای گرفتن اقامت برداشته میشود شناخت انواع اقامت است.

انواع اقامت در ترکیه

اول از همه باید هدف خود از اقامت در ترکیه را بدانید و به اینکه قرار است به صورت دائم یا موقت در ترکیه اقامت داشته باشید فکر کنید و تصمیم خود را بگیرید.

اجازه اقامت در ترکیه به شما این امکان را می دهد که در ترکیه زندگی کنید، تحصیل کنید، ازدواج کنید، گواهینامه رانندگی ترکیه را دریافت کنید، شماره مالیاتی بگیرید، حساب بانکی باز کنید، ملک بخرید، سرمایه گذاری کنید و ...

بسته به نوع ویزای شما، هدف درخواست و مدت اقامت در نظر گرفته شده در ترکیه، می توانید برای یکی از مجوزهای اقامت زیر درخواست دهید:

اجازه اقامت کوتاه مدت

مجوز اقامت کوتاه مدت ترکیه بیشترین درخواست را در بین سایر مجوزهای اقامت دارد. شما می توانید این اجازه اقامت را برای هر یک از اهداف زیر دریافت کنید:

  • برای تحقیقات علمی
  • برای ایجاد ارتباطات تجاری یا تجارت
  • برای شرکت در یک برنامه آموزشی ضمن خدمت
  • برای اهداف آموزشی یا مشابه در چارچوب برنامه های تبادل دانشجو؛
  • برای اهداف گردشگری
  • برای شرکت در دوره های آموزش ترکی

اقامت در ترکیه با اجاره خانه

شما خیلی راحت میتوانید با اجاره کردن یک خانه در یکی از شهر های ترکیه اقامت در ترکیه را بگیرید و این آسان ترین راه ممکن است حتی گرفتن این اقامت نیاز به حضور شما ندارد و بدون شرط حضور است ولی نکته‌ای که حائز اهمیت است بودن این اقامت به عنوان اقامت توریستی است ؛ یعنی شما با اجاره کردن خانه فقط اقامت یکساله را دریافت میکنید، همچنین شما نمیتوانید به کمک این اقامت پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کنید و به شما اجازه کار و کسب درآمد را نمیدهند مگر اینکه اجازه کار ترکیه رو بگیرید.

 شما میتوانید در هر شهر ترکیه که بخواهید خانه اجاره کنید و اقامت توریستی ترکیه را کسب کنید ، همچنین اجاره خانه در ترکیه هزینه های دیگری نیز دارد برای مثال خدمات شهری که از مستاجر ها گرفته میشود و قراردادهای اجاره خانه در ترکیه مانند ایران نیست پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام به اجاره خانه شما با مشاورین مهاجرتی مطمئن و حرفه ای سایت های هومز (Hi Homes) مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

اقامت در ترکیه با خرید ملک زیر 250 هزار دلار

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت در ترکیه ،خرید خانه زیر 250000 دلار  است که محبوب ترین روش ها است.

شما میتوانید با خرید خانه در ترکیه از طریقه اجاره دادن آن و گرفتن اجاره‌ کسب درآمد نیز بکنید و این خانه را اگر در مناطق بالا یا به زبان ساده محله های بالا بخرید برای شما یک نوع سرمایه گذاری نیز به حساب می آید ولی از این طریق شما نمی‌توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید اما با خرید خانه با ارزش بالاتر از 250 هزار دلار می توانید پاسپورت کشور ترکیه و اقامت دائم در این کشور را اخذ کنید.

در ادامه این مطالب برای شما کامل تر مطرح می‌شود که ملک یا آپارتمان خود را با چه قیمتی بخرید تا بتوانید اقامت دائم ترکیه را به دست بیاورید.

 برای خرید خانه یا آپارتمان خود در ترکیه حتما با مشاورین حرفه‌ای سایت های هومز (Hi Homes) مشورت کنید چرا که خرید خانه حتما باید قانونی و از طریق سیستم های اسناد رسمی ترکیه و سرانجام سند خانه (تاپو) برای شما صادر شود، به دلیل تفاوت در قوانین ایران و ترکیه خیلی آسان میتوانند از شما کلاهبرداری کنند.

دریافت پاسپورت ترکیه با 250هزار دلار

اخذ اقامت دائم ترکیه از طریق خرید ملک بالای 250 هزار دلار

کشور ترکیه بین دیگر کشورهای جهان آسان ترین و سریع ترین نوع گرفتن پاسپورت دوم و اقامت دائم در این کشور را دارد.

خیلی راحت شما می‌توانید با خرید خانه با ارزش بالای 250 هزار دلار یا خرید چند خانه که جمعاً بشود 250 هزار دلار هم صاحب خانه شوید و اقامت دائم و حق شهروندی خود و گرفتن پاسپورت برای خود و خانواده ی خود ( همسر و فرزندتان که زیر 18 سال باشد) را در ترکیه دریافت کنید که مادام‌العمر است یعنی نسل های بعد از شما شهروند های ترکیه به حساب می آیند ؛ همچنین شما میتوانید اسم خود را در مدارک هویتیتان عوض کنید ، این کار برای شما فقط چند ماه طول میکشد و نکته دیگر این است که چند تابعیت بودن در ترکیه مجاز بوده و شما میتوانید هم شهروند کشور ترکیه و هم ایران باشید.

خرید خانه یکی از روش های خوبی است که بتوانید شهروندی و پاسپورت ترکیه خود را بگیرد و یک شهروند عادی به نظر بیایید و در کنار آن کار کنید و تحصیل کنید  و تمام خدمات اجتماعی که هر شهروند عادی از آن بهره‌مند میشود را دریافت کنید. برای گرفتن شهروندی و پاسپورت ترکیه حضور شما در کشور ترکیه  الزامی نیست و گرفتن پاسپورت و حق شهروندی بدون حضور شما از طریق وکلای رسمی و بین المللی امکان پذیر است ؛ البته که خرید خانه در ترکیه شرایطی نیز دارد که در ادامه مطلب ما برای شما توضیح می دهیم.

شرایط اخذ پاسپورت در ترکیه از طریق خرید خانه

1. شما تا 3 سال خانه ا‌ی را که به منظور دریافت حق شهروندی خریداری کرده اید حق فروش آن را ندارید.

2. خانه ای که میخواهید بخرید باید به صورت نقد خریداری شود.

3. تا سه مالک قبلی خانه نباید خارجی باشد.

4. ملک یا آپارتمان خریداری شده باید ارزشی بالاتر از 250000 دلار باشد یا مجموعه خانه های شما ارزشش بالاتر از 250000 باشد.

5. حتما باید پولی که بابت خرید خانه پرداخت کرده اید از حسابتان خارج شود و نیاز به فیش بانکی است.

همانطور که در بالا برای شما عزیزان توضیح دادیم اقامت در ترکیه به روش خرید ملک یا آپارتمان در ترکیه شامل کارهای حقوقی و اداری است و اگر شما آشنایی کامل یا اطلاعات کافی را ندارید امکان اینکه بتوانند از شما سواستفاده کنند وجود دارد یا فرآیند گرفتن اقامت دائم شما طولانی شود است پس چه بهتر است کارهای خود را به یک تیم با تجربه و مطمئن بسپارید.

تیم های هومز (Hi Homes)  مفتخر است که در این کار به شما کمک کند و با در نظر گرفتن همه جوانب ، نسبت به بودجه شما به جستجو خود برای انتخاب یک ملک مناسب که در شان شما باشد بپردازد.

مجوز  اقامت خانواده

اجازه اقامت خانواده را می توان به همسر خارجی یک تبعه ترکیه، فرزندان خردسال او و فرزند خارجی تحت تکفل وی اعطا کرد.

اسپانسر باید درآمد کافی برای حمایت از متقاضیان اجازه اقامت را داشته باشد تا بتواند مجوز را دریافت کند.

مجوز اقامت دانشجویی

اگر با هدف ثبت نام در آموزش ابتدایی یا متوسطه در ترکیه هستید، می توانید اجازه اقامت دانشجویی دریافت کنید. اگر قبلاً مجوز اقامت خانوادگی دارید، به این مجوز نیاز نخواهید داشت.

همچنین اگر قصد دارید در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، آموزش تخصصی پزشکی (TUS ) و آموزش تخصصی دندانپزشکی (DUS  ) در مقاطع بالاتر تحصیل کنید، واجد شرایط درخواست برای این اقامت خواهید بود.

اجازه اقامت طولانی مدت

اگر حداقل به مدت هشت سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته باشید، با مجوز اقامت صادر شده توسط مقامات ترکیه، می توانید درخواستی برای مجوز طولانی مدت ترکیه که اعتبار نامحدودی دارد، ارائه دهید.

توجه داشته باشید که اگر برای مدت مشخص شده در ترکیه به عنوان پناهنده، پناهنده مشروط و دارندگان وضعیت حمایت ثانویه، دارندگان مجوز اقامت بشردوستانه و حمایت موقت در ترکیه اقامت داشته اید، واجد شرایط درخواست نیستید.

مجوز اقامت بشردوستانه

اگر بدون ویزا یا اجازه اقامت معتبر در ترکیه هستید، اما تصمیمی برای اخراج شما اتخاذ نشده است، منتظر اخراج خود هستید یا به دلایل اضطراری نمی توانید به کشور محل اقامت خود بازگردید، می توانید برای این اجازه اقامت اقدام کنید. .

اعتبار مجوز اقامت

اعتبار مجوز اقامت در ترکیه به نوع مجوزی که دارید بستگی دارد، که به شرح زیر است:

اجازه اقامت کوتاه مدت می تواند حداکثر برای دو سال صادر شود.

مجوزهای اقامت طولانی مدت با اعتبار نامحدود صادر می شوند.

اعتبار مجوز اقامت دانشجویی به مدت زمان تحصیل بستگی دارد ؛ اگر دوره تحصیل شما کمتر از یک سال باشد، مدت اجازه اقامت نمی تواند از دوره تحصیل بیشتر شود.

اجازه اقامت خانواده ممکن است برای یک دوره حداکثر سه سال در یک زمان صادر شود.

مجوز اقامت بشردوستانه حداکثر برای مدت یک سال اعطا و تمدید می شود.

بهترین اقامت ترکیه کدام مجوز است؟

1- مجوز اقامت طولانی مدت برای افرادی مناسب است که دارای هشت سال مستمر اقامت ترکیه با حداکثر 120 روز در هر دوره 12 ماهه در خارج از کشور باشند.

2- مجوزهای کوتاه مدت حداکثر تا دو سال طول می کشد و پاسپورت ها باید برای مدت مجوز درخواست شده به اضافه 60 روز معتبر باشند. (120 روز خارج از ترکیه در هر 12 ماه حکم لغو شده است)

3- مجوز اقامت خانواده حداکثر تا یک دوره سه ساله در دسترس است و محدودیتی برای تعداد فرزندان (زیر 18 سال) برای گنجاندن در مجوز اقامت خانواده وجود ندارد و تمام گذرنامه ها باید برای مدت زمان مجوز اعمال شده به اضافه 60 روز معتبر باشند. (180 روز خارج از ترکیه در هر 12 ماه حکم لغو شد)

4- مجوز اقامت دانشجویی تا 12 ماه در دسترس است و تنها با رضایت نامه ای که توسط والدین یا قیم قانونی صادر می شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت شهروندی ترکیه

برای گرفتن اقامت ترکیه به چه مدارکی نیاز دارم؟

* ویزا / مجوز توریستی یا اقامتی موجود، معتبر.

* پاسپورت شما برای مدت زمان مجوز درخواست شده به اضافه 60 روز در مدت مذکور با فتوکپی رنگی از آخرین صفحه ویزای ورود و صفحه مشخصات اصلی گذرنامه معتبر است.

* حداقل 6 عکس اندازه پاسپورت رنگی مطابق با اندازه بیومتریک.

* بیمه درمانی اجباری، برای هر متقاضی زیر 65 سال.

* مدرک نشانی در ترکیه، از دفتر Nufus دولت محلی شما موجود است.

 * در صورت درخواست برای مجوز خانواده، به مجوز یا سند ازدواج نیاز دارید، چیزی که نشان دهد منابع کافی و پایدار در طول مدت مجوز درخواست شده و بیمه درمانی معتبری که تمام اعضای خانواده زیر 65 سال سن را پوشش می دهد.

دریافت اقامت ترکیه از طریق تیم Hi Homes

 ما در این مقاله برای شما تمام روش های اخذ اقامت در ترکیه را بازگو کردیم و اگر شما قصد اقامت در ترکیه را دارید بهتر است از مشاورین Hi Homes کمک بگیرید. های هومز (Hi Homes) که متخصص در امورخرید ملک و آپارتمان در ترکیه ، اجاره ملک و آپارتمان و ویلا در ترکیه ، تمامی خدمات مهاجرتی از جمله دریافت شهروندی و پاسپورت ، مشاوره خرید فروش ملک و خانه در ترکیه و ‌..... است که تجربه بالا و ارتباطات قوی در این زمینه ها را دارد به ساده ترین روش و اصولی ترین راه در این زمینه به شما عزیزان بهترین خدمات را می رساند.

کپی رایت @ Hihomes. طراحی و توسعه توسط Rigel.ir