چگونه به عنوان یک خارجی در ترکیه یک حساب بانکی باز کنیم؟

افتتاح حساب بانکی در ترکیه

هنگام ثبت شرکت در ترکیه در سال 2022، باید بدانید که یک حساب بانکی برای عملکرد صحیح و شروع تراکنش ضروری است. افراد همچنین می توانند در صورتی که شرایط موسسه مالی منتخب را برآورده کنند، برای اهداف شخصی در ترکیه حساب بانکی باز کنند.

در صورت تمایل به افتتاح حساب بانکی در ترکیه تیم های هومز (Hi Homes) آماده ارائه اطلاعات و کمک به شما عزیزان میباشد.

 

افتتاح حساب بانکی به عنوان یک شرکت خارجی در ترکیه

یک شرکت خارجی در ترکیه برای عملکرد مناسب در بازار، انجام معاملات پولی و واریز سرمایه، در یک اقدام ضروری قبل از ثبت شرکت، به حساب بانکی نیاز دارد.

مدارک کامل شرکت باید به بانک منتخب ارائه شود، جایی که "شماره مالیات بالقوه" صادر میشود که در ادامه مسیر ثبت شرکت در ترکیه توسط مقامات مالیاتی ترکیه از شما خواسته میشود و داشتن این شماره ضروری است.

نماینده شرکت می تواند مسئول افتتاح حساب بانکی باشد.

اطلاعات بیشتر در مورد نحوه افتتاح حساب بانکی را می توانید از دفاتر های هومز (Hi Homes) در ترکیه بیابید.

افتتاح حساب بانکی به عنوان مهاجر در ترکیه در سال 2022

هر شهروند خارجی که در ترکیه مستقر باشد و دارای شماره هویت خارجی معتبر(YKN) در این کشور باشد، می‌تواند بدون محدودیت حساب بانکی باز کند.

هنگام افتتاح حساب بانکی، کپی پاسپورت، شماره مالیاتی ترکیه، فرم های بانک و صورتحساب آب و برق ضروری است.

تمام این فرآیند حدود یک ساعت یا کمتر طول می کشد و همچنین می تواند به صورت آنلاین در وب سایت های رسمی بانک انجام شود.

بانک های مهم زیادی در ترکیه وجود دارد و مردم می توانند از موسسات ملی مانند Is Bankasi، Akbank، Garanti، Yapikredi، Denizbank یا از بانک های خارجی دارای شعبه در این کشور مانند ING، Citibank، HSBC یا Eurobank Tekfen انتخاب کنند.

باید یادآوری کنیم که تمامی اشخاص حقیقی در ترکیه و مقیمان خارجی که به صورت قانونی در این کشور کار می‌کنند، می‌توانند به تعداد مورد نیاز حساب بانکی افتتاح کنند.

در خصوص شرکت های ترکیه، داشتن حساب بانکی شرکتی برای شروع فعالیت و انجام انواع تراکنش ضروری است.

در اینجا اینفوگرافیک است که نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه را به شما توضیح می دهد:

(عکس)

چرا افتتاح حساب بانکی شرکتی در ترکیه ضروری است؟

حساب بانکی یکی از اولین گام ها برای راه اندازی کسب و کار در ترکیه در سال 2022 است.

بانک های این کشور امکان افتتاح چندین نوع حساب را می دهند که بیشتر آنها به اشخاص حقیقی از جمله شهروندان خارجی دارای مجوز اقامت ترکیه اختصاص داده شده است ؛ سهامداران خارجی شرکت های ترکیه ای در این دسته قرار می گیرند.

با این حال، بیشتر بانک‌ها خدمات حساب بانکی شرکتی را نیز ارائه می‌کنند که از طریق آن شرکت‌ها میتوانند فعالیت کنند. شرکت های ترکیه ای به دو دلیل به حساب های بانکی شرکتی نیاز دارند:

1- برای واریز سرمایه سهام

2- برای تکمیل معاملات خود

حساب بانکی شرکت باید قبل از تأسیس شرکت در ترکیه راه‌اندازی شود. یکی از متخصصان تیم (Hi Homes) در این مورد و اطلاعاتی در مورد مقررات به‌روزرسانی شده برای سال 2022 کمک می‌کند.

 

چگونه یک حساب بانکی شرکتی در ترکیه راه اندازی کنیم؟

اولین قدم برای افتتاح حساب بانکی شرکتی در ترکیه، دریافت شماره شناسایی مالیاتی بالقوه است.

مدارک زیر برای دریافت شماره شناسایی مالیاتی مورد نیاز است:

1- اساسنامه شرکت؛ 2- فرم درخواست تجویز شده؛ 3- مدرک نشانی ثبت شده شرکت

شماره مالیاتی پس از افتتاح حساب توسط بانک صادر می شود.

در هنگام تنظیم حساب بانکی شرکتی در ترکیه نیز به همین مدارک نیاز است؛ علاوه بر این، شرکت باید مشخصات نماینده شرکت که حساب را اداره می کند و شماره مالیاتی اخیراً ایجاد شده را نیز ارسال کند.

لازم به ذکر است که در ترکیه هر نوع حسابی را می توان از طریق وکالتنامه نیز راه اندازی کرد.

آیا برای دریافت مجوز اقامت به یک حساب بانکی در ترکیه نیاز دارم؟

اخذ اقامت ترکیه ارتباطی با حساب بانکی محلی ندارد. با این حال، مقامات برای اثبات وضعیت مالی شما درخواست خواهند کرد. پس از دریافت مجوز اقامت در ترکیه، باید در نظر داشته باشید که یک حساب بانکی باز کنید تا در طول زندگی در ترکیه پرداخت های لازم را انجام دهید.

اگر مایلید در مورد نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه بیشتر بدانید، لطفاً سوالات خود را با مشاوران ترکیه ای سایت (HiHomes) در میان بگذارید.

 

آیا برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه به اجازه اقامت نیاز دارم؟

بله، برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه باید مجوز اقامت داشته باشید، زیرا همه بانک ها چنین شرایطی را اعمال می کنند. در برخی موارد، ممکن است به مجوز کار نیاز داشته باشید، بنابراین ابتدا باید چنین مدارکی را با کمک یکی از مشاوران ما در ترکیه دریافت کنید.

تمامی تشریفات اخذ اقامت و اجازه کار، به علاوه موارد مربوط به افتتاح حساب بانکی را می توان با یکی از متخصصان ما در ترکیه در میان گذاشت.

خدمات بانکی ارائه شده در ترکیه در سال 2022

بانک‌ها در ترکیه طیف گسترده‌ای از خدمات را ارائه می‌دهند که بسیاری از آن‌ها متناسب با نیازهای مشتریان، چه اشخاص حقیقی یا صاحبان شرکت‌ها هستند.

با این حال، تسهیلات خاصی توسط بانک ارائه می شود و اکثرا رایگان هستند. انتقال پول در داخل و خارج از کشور، برداشت از خودپرداز، پرداخت با ارز انتخاب شده، به علاوه سایر خدمات بانکی آنلاین معمولاً بخشی از تسهیلات ارائه شده توسط هر بانک در ترکیه است.

پرداخت با حساب خود در ترکیه چه به صورت آنلاین و چه با مراجعه به بانک بسیار آسان است. از سوی دیگر باید به کارمزدهای اعمال شده برای خدمات مختلف بانکی نیز توجه کرد.

اگر برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه به کمک و همچنین مشاوره حقوقی نیاز دارید، با وکلای ترکیه ای تیم (های هومز) صحبت کنید.

 

چگونه حساب بانکی ترکیه را تغییر بدم و ببندم؟

اگر می خواهید حساب بانکی خود را به حساب دیگری تغییر دهید و حساب قبلی را ببندید، باید چند مرحله و تشریفات را رعایت کنید.

ابتدا باید حساب بانکی را تسویه کرده و پول را به حساب بانکی جدید واریز کنید و مطمئن شوید که هیچ بدهی باقی نمانده است. سپس، می‌توانید درخواست بستن حساب بانکی قدیمی را داشته باشید، بدون اینکه بپرسید آیا هزینه‌ای برای این نوع روش وجود دارد یا خیر. سپس، بانک سندی را به شما ارائه می دهد که تأیید می کند حساب بسته شده است.

کل فرآیند معمولاً چند روز طول می کشد، زمان کافی برای انتقال به حساب جدید و بستن حساب قبلی کافی است.

 

 

سرمایه گذاری در ترکیه

ترکیه یک مقصد تجاری عالی برای کارآفرینان بین المللی است که میخواهند فعالیت های خود را در این بخش از اروپا و آسیا توسعه دهند.

از نظر سرمایه گذاری در ترکیه مزایای زیادی مانند بازار آزاد با ارتباطات جهانی، اقتصاد با ثبات، زیرساخت های عالی و امکانات حمل و نقل، نیروی کار ماهر و طیف گسترده ای از زمینه ها با چشم انداز خوب برای کارآفرینان وجود دارد.

تاسیس شرکت در ترکیه پیچیده نیست، تاجران خارجی می توانند به راحتی فعالیت خود را پس از ثبت شرکت آغاز کنند.

بخش‌های کلیدی در ترکیه صنایع غذایی، کشاورزی، گردشگری، خودروسازی و ساخت‌وساز، و زمینه‌هایی است که کارآفرینان خارجی می‌توانند در آن‌ها رشد کنند و سودهای کلانی به دست آورند.

سیستم مالیاتی نیز در ترکیه جذاب است و نرخ مالیات شرکت ها 20 درصد است که یکی از پایین ترین نرخ ها در اروپا است.

ما حقایق و ارقامی را در مورد اقتصاد و تجارت در ترکیه گردآوری کرده‌ایم که می‌تواند به شما کمک کند تا بهتر بفهمید که چرا ترکیه مکانی عالی برای سرمایه‌گذاری است:

 

حدود 165 میلیارد دلار کل موجودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی ترکیه در سال 2019 بوده است.

گزارش انجام کسب و کار در سال 2020، ترکیه را از نظر سهولت انجام تجارت در رتبه 33 از 190 اقتصاد جهان قرار داد.

بخش مالی در ترکیه حدود 34 درصد از کل سرمایه گذاری مستقیم خارجی را در سال 2018 دریافت کرده است.

ترکیه طی سال‌های 2003 و 2018 سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به ارزش حدود 209 میلیارد دلار جذب کرده است.

افتتاح حساب بانکی به عنوان غیر مقیم در ترکیه بدون کمک حرفه ای ممکن است پیچیده به نظر برسد. تمامی تشریفات مربوط به حساب بانکی افراد یا شرکت های تازه تاسیس در ترکیه توسط تیم متخصص ما قابل توضیح و انجام میباشد.

ما در تیم (Hi Homes) طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهیم و از جمله آنها، پشتیبانی از افتتاح حساب های بانکی است.

لطفاً برای راهنمایی یا دریافت اطلاعات در مورد نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه در سال 2022 با شرکت های هومز (Hi Homes) تماس بگیرید.

کپی رایت @ Hihomes. طراحی و توسعه توسط Rigel.ir